Naprawa asfaltem na zimno

Polskie drogi są co roku uczęszczane i eksploatowane przez niezliczoną ilość aut. Niekiedy powstają małe, a czasami większe uszkodzenia nawierzchni, które skutecznie utrudniają, a przede wszystkim wydłużają pokonywaną trasę. Na rynku bardzo kluczowe są działania innowacyjnych firm budowlanych, które zajmują się nie tylko wznoszeniem nowych odcinków dróg, ale też specjalizują się w modernizacji, a także reperacji tych istniejących, np. stosując asfalt na zimno.

Wykorzystanie mas bitumicznych

Intensywna eksploatacja dróg prędzej czy później doprowadzi do niszczenia nawierzchni. Powstałe w ten sposób dziury, pęknięcia i wyboje należy jak najszybciej usunąć. Najczęściej stosowana jest naprawa przy pomocy asfaltu na zimno, dzięki wykorzystaniu szeroko dostępnych na rynku mas bitumicznych.

Największą zaletą takich materiałów jest fakt, iż nie trzeba ich podgrzewać, co pozwala zaoszczędzić na czasie. Asfalt na zimno bardzo łatwo się rozkłada i zaraz po wyrównaniu nawierzchni, ruch drogowy może zostać szybko wznowiony.

Charakterystyka mas bitumicznych

Wiele firm budowlanych wykorzystuje mieszkanki bitumiczne na zimno, gdyż cechują się one wysoką przyczepnością do nawierzchni, a także dużą odpornością na wykruszenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu naprawa przy pomocy asfaltu na zimno jest efektywna, a wyremontowana nawierzchnia posłuży przez dłuższy czas.

Do pracy z masami bitumicznymi na zimno nie potrzeba specjalnego przeszkolenia, a także skomplikowanych narzędzi. Dodatkową, największą zaletą jest fakt, iż mas bitumicznych można używać bez względu na panującą porę roku. Jednak aby poprawić przyczepność nawierzchnię trzeba wcześniej osuszyć
.

Naprawa dróg, ale nie tylko

Stosowanie mas bitumicznych sprawdza się nie tylko w przypadku naprawy asfaltu na zimno. Mieszanki powstają z kruszywa łamanego, a także lepiszcza bitumicznego. Tego typu materiałów budowlanych używa się także w przypadku wypełniania ubytków i wybojów na chodnikach czy parkingach.
.