Asfalt w workach – do czego służy i jakie ma zalety?

Intensywna eksploatacja dróg przez samochody osobowe i ciężarowe przyczynia się do szybkiego niszczenia powierzchni. Powstałe w ten sposób pęknięcia czy dziury o różnej średnicy, stwarzają przede wszystkim zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, a także dla konstrukcji pojazdów. Z tego powodu, ważne jest, by tego typu usterki jak najszybciej likwidować. Wiele firm, które specjalizują się w naprawianiu dróg, używa materiały odporne, których właściwości pozwalają przeprowadzić szybko takie naprawy. Do tego typu asortymentu zaliczyć możemy asfalt w workach. Do czego służy i jakie są jego zalety? Przeczytaj i przekonaj się sam.

Asfalt w workach – zastosowanie

Droga, którą większość kierowców zna i z której korzysta, powstaje w wyniku przetwarzania ropy naftowej i stanowi jedną z jej najniższych i najgęstszych frakcji. W czystej postaci nie nadaje się do wykładania powierzchni, gdyż zmieniałby swoją strukturę i elastyczność pod wpływem warunków atmosferycznych. Jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów do budowy dróg jest asfalt w workach, który stanowi nowoczesną mieszankę, stosowaną na zimno do napraw ubytków w jezdniach, chodnikach czy na placach parkingowych.

Mieszanka mineralno-asfaltowa w workach po 25 kilogramów wystarczy do pokrycia ubytków o powierzchni 1 metra kwadratowego i głębokości 1 centymetra. Masa nie musi być podgrzewana przed użyciem, a do jej położenia nie jest konieczne wykorzystanie specjalistycznych narzędzi. Asfalt w workach używany jest do remontów nawierzchni dróg, wypełniania wybojów, a także profilowania dróg i chodników.

Zalety stosowania asfaltu w workach

Na początku warto podkreślić zalety opakowania, czyli worków z asfaltem. Są one poręczne, łatwe do transportu i opróżniania. Największą zaletą jest możliwość stosowania masy o każdej porze roku, a także w odmiennych warunkach atmosferycznych, nawet podczas mrozów. Produkt, jakim jest asfalt w workach, pozwala na błyskawiczne usunięcie ubytków w powierzchni, bowiem mieszanka jest natychmiast gotowa do użytku. Niewykorzystane pozostałości są przydatne do użycia w późniejszym terminie, pod warunkiem, że mieszanka została odpowiednio zabezpieczona. Głównym atutem jest także duża odporność na starzenie się i świetna przyczepność do podłoża.